تازه های اخبار تازه های اخبار

گفتگو با شعبه مرکزی بابل

شعبه مرکزی بابل اولین شعبه مدیریت مازندران و از شعب موفق مدیریت دردو بخش جذب منابع و کاهش مطالبات معوق در سال گذشته بوده است که با همت و تلاش فراگیر کارکنان توانست در سال گذشته در ارزیابی عملکرد منتهی به شهریور95 تنها شعبه مرکزی جزو ده شعبه برتر کشور بوده وهمچنین در ارزیابی عملکرد پایان اسفند 95رتبه نوزده کشور را کسب نماید. منوچهر حسین زاده رییس شعبه مرکزی بابلدلایل موفقیت شعبه را این چنین بیان می نماید: در ابتداي هر سال با جلسات متعددي که با همکاران برگزار مي‌کنيم هدفهاي کلي را مشخص مي‌نمائيم و با پيگيري هفتگي و ماهانه برنامه‌ها تمام سعي و تلاش خود را براي اجرائي شدن آن بکار مي‌گيريم.

 

 

1: مهمترين دلايل موفقيت و سودآوري شعبه تحت مسئوليت خود را درچه مواردي مي دانيد؟

 مهمترين عامل موفقیت یک سازمان عشق و تعصب کارکنان آن نسبت به سازمان مي‌باشد به طوري که از صميم قلب به‌اين باور برسد که در صورت انتفاع سازمان کارکنان هم از‌اين قضيه منتفع مي‌گردند.

و از طرفی سرمايه اصلي و عامل موفقيت در هر سازمان نيروي انساني آن است در نتيجه توجه به جايگاه آنان موجب بوجود آمدن عشق و علاقه به کار و‌ايجاد پشتکار و دلگرمي‌در همکاران می گردد و از سويي برگزاري جلسات مستمر توام با آموزش لازم همراه با صداقت و همدلي با در نظر داشتن سلامت كاري که در نهايت پيشبرد اهداف شعبه و بانک را به دنبال خواهد داشت.

2: براي پيشبرد اهداف شعبه چگونه با همكاران خود تعامل مي كنيد ؟

حسین زاده افزود: براي پيشبرد اهداف شعبه توسط همكاران تکریم همه  مشتریان و جذب منابع  به صورتي كه بيشترين توان خود را صرف اين امور كنند و تماس مداوم با مشتريان ارزنده و ویژه به جهت تسريع به موقع در انجام امور آنان به نحوي كه به محض ورود اين قبيل مشتريان بايد از رئيس شعبه تا پيشخدمت، جوياي انجام كار و مشكلات آنها باشند‌.

 

3: چه راهكارهايي براي وصول مطالبات پيشنهاد مي كنيد ؟

رییس شعبه مرکزی بابل در خصوص راهکارهای شعبه در کاهش مطالبات معوق اظهار نمود براي وصول مطالبات راهکارهاي متعددي وجود دارد که به طبع از طريق شعب و دواير حقوقي در حال انجام و پيگيري مي‌باشد لذا با مديونين بايد طوري برخورد کرد که آنها به بازپرداخت تسهيلات ترغيب شوند.براي وصول مطالبات طبعاً بين مطالبات سنگين و مطالبات کوچک و همچنين وضعيت مشتريان مختلف و شرايط آن تفاوت وجود دارد که بايد با توجه به موارد فوق را هکارهاي مختلف را در پيش گرفت. براي مطالبات سنگين بايد در صورت حسن نيت مشتري شعبه با استفاده از تجربه خود مشتري را به سمت همکاري جلب نمايددر غير اينصورت شفاف سازي در خصوص هزينه هاي سنگين ناشي از اقدامات قانوني كه در آينده متوجه ايشان خواهد شد به آنان متذكر مي شويم.

4: به نظر شما آیا ارزیابی عملکرد شعب کارایی لازم را داشته و میتواند در ارتقاء درجه وبهبود عملکرد شعب موثر باشد؟

بله -ارزیابی عملکرد آگاهی از وضعیت عملکردی شعب بر اساس اهداف  از پیش تعیين شده در جهت بهبود و تحقق اهداف بانک بوده و شعبه را از پراکندگی اظهار نظر در خصوص عملکرد خود دور می کند اما  در اين موضوع بايد به گونه اي طرح ريزي شود كه كسب يا ارتقا بهبود عملكرد شعبه يا مديريت منتج به افزايش درجه شود لذا پيشنهاد مي شود شعب يا مديريت هايي كه طي چند دوره متوالي از جايگاه بسيار مناسبي ازنظر عملكردي قراردارند به عنوان يك شاخص براي افزايش درجه درنظر گرفته شود بطور مثال شعبه از نظر عملكرد طي چندين دوره وضعيت خوبي در سطح شبكه برخوردار است ولي نتوانست منجر به افزايش درجه شود.

5-افزايش نرخ سود سپرده‌هاي بانكي چه تأثيري در جذب سپرده خواهد داشت؟

قطعاً با افزايش نرخ سود سپرده‌ها ميل به سپرده گذاري  بیشترمي‌باشد البته در وضعيت کنوني بازار رقابتي افزايش نرخ سود کوتاه مدت روز شمار در جذب منابع تاثير بيشتري دارد چرا که اختلاف سود روز شمار بانکها و ساير موسسات مالي بسيار زياد مي‌باشد.

6-کلام آخر....

عشق به سازمان و تکریم مشتریان فراموش نشود.

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1396/3/25