تازه های اخبار تازه های اخبار

افتتاح محل جدید نمازخانه مدیریت شعب استان مازندران

مراسم افتتاح نمازخانه مدیریت شعب استان مازندران با حضور حجت الاسلا م و المسلمین دکتر ابراهیمی مدیر کل سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مشاور استاندار و رئیس ستاد اقامه نماز استان مازندران ، بلوچی مدیر شعب استان،حاج آقا البرزی امام جماعت مدیریت و مسئولین و همکاران مدیریت برگزار شد

در این مراسم حجت الاسلام ابراهیمی مسئول ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر از بانیان و دست‌اندرکاران این طرح ، این اقدام فرهنگی و مذهبی را نشانه دلبستگی و اعتقاد دیرین کارکنان بانک مسکن به شعائر دینی دانست و افزود: اشاعه فرهنگ نماز ضامن سلامت اخلاقی در محیط کار و اجتماع است.

وی به وظایف رابطان ستاد اقامه نماز در دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: تعصب و داشتن دغدغه نماز و انتقال آن به بدنه مدیریت و دستگاه، ایجاد هماهنگی در بین بخش‌های مختلف سازمان‌ها و انتقال انتظارات این ستاد به مدیران و دستگاه‌ها از جمله وظایف رابطان محسوب می‌شود.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: مدیران و مسئولان ارگان‌های دولتی باید بهترین مکان اداره خود را به نمازخانه اختصاص داده و خود آنها نیز با حضور در نماز جماعت زمینه شرکت کلیه کارکنان و کارمندان خود را در این فریضه مقدس فراهم کنند.

وی در ادامه افزود: اقامه نماز اول وقت فرصتی است برای نزدیکی بیشتر به خداوند و افتتاح نمازخانه ها و اماکن مذهبی گامی بلند برای تقرب به حضرت باری تعالی است. تمام دستگاه‌های اجرایی باید به نمازخانه زیبا مجهز باشند تا زیبایی نمازخانه‌ها موجب رغبت در بین کارمندان برای برگزاری نماز جماعت شود.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: خوشبختانه امروز اغلب مدیران و دستگاه‌های اجرایی بر اقامه نماز در محل کار اهتمام جدی داشته و اهمیت خوبی می‌دهند که امیداریم اهداف و انتظارات ستاد اقامه نماز به تدریج و بیش از پیش تحقق یابد که جا دارد از تلاش مسئولان بانک مسکن به دلیل تجهیز نمازخانه مدیریت و ترویج فرهنگ نماز قدردانی نمود.

در ادامه بلوچی مدیر شعب استان با بر شمردن اهمیت نماز و تأثیر آن بر عملکرد کارکنان افزود: اقامه نماز جماعت و فعالیتهای قرآنی ، روحیه مسئولیت‌پذیری و مردمداری را در کارکنان افزایش داده و باعث ترویج آموزه‌های دینی و توسعه و گسترش معارف دینی می‌شود.

در ادامه بلوچی مدیر شعب استان تصریح کرد: به نماز با دید رفع تکلیف دینی نگاه نکنیم بلکه باید با اعتقاد، شناخت و ایمان کامل این فریضه الهی را انجام دهیم.

بلوچی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های اجرا شده در مدیریت اشاره کرد و افزود: تشکیل شورای فرهنگی ، قرائت همه روز ه قرآن و پخش صلوات خاصه هر روز صبح ،ارسال فایل حاوی استفتائات مقام معظم رهبری از دیگر برنامه هایی بوده که در جهت ترویج فرهنگ دینی و با هدف پاسداشت حرمت‌ها و ارزش‌های والای اسلامی و اعتلا و ارتقای مبانی دینی و ارزشی در بین کارکنان اجرا شده است.

در پایان مراسم از همکاران فعال در زمینه فرهنگ قرآنی و نماز با اهداء لوح سپاس تقدیر شد.

آخرین بروزرسانی 1394/5/5