تازه های اخبار تازه های اخبار

آیین معارفه معاون اجرایی مدیریت شعب استان مازندران

طی حکمی از سوی رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها ، سید حسین حاجی پور به سمت معاون اجرایی مدیریت شعب استان مازندران منصوب شد .
در این گردهمایی که با حضور رئیس و معاون نظارتی اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها ، مدیر و معاونین مدیریت شعب استان مازندران ، رؤسای حوزه حراست ، دوایر و شعب استانها و کارشناسان و بازرسان در سالن اجتماعات امام خامنه ای مدیریت برگزار گردید ، محمد حسین جوادیان رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب استان ها ، سید حسین حاجی پور را به سمت معاون اجرایی مدیریت شعب استان مازندران منصوب نمود .
مصطفی تقوی مدیر شعب استان ، ضمن عرض خوشامد و خیرمقدم به حاضرین و تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان آقا ابا عبداله الحسین گزارش عملکردی از مدیریت ارائه نموده و در بخشی از سخنان خود خاطر نشان کرد : مانده منابع مدیریت در پایان مهرماه سال جاری با جذب رقم 2514 میلیارد ریال به رقم 15766 میلیارد ریال رسیده که رشد 19 درصدی را در بر داشته و مدیریت مازندران توانست از لحاظ مانده منابع ، درصد تحقق و درصد جذب و مبلغ جذب در بین مدیریتهای هم درجه رتبه اول را کسب نماید .تقوی در ادامه افزود : در مجمع ارزیابی عملکرد شش ماهه ، مدیریت مازندران توانست امتیاز عالی راکسب نماید و ابراز امیدواری کرد که با بهبود عملکرد در شاخص های مربوطه بتوانیم رتبه مدیریت را ارتقاء دهیم .
مدیر شعب مازندران تحقق هدف 30 شعبه از استان در جذب منابع را حاکی از تلاش بی وقفه همکاران دانست و اظهار امیدواری نمود که تمامی شعب با همت و تلاش خواهند توانست هدف 32 درصدی سال جاری را محقق سازند .
در ادامه محمدحسین جوادیان رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب استانهات طی سخنانی از تلاش تمامی همکاران در سال 93 تشکر و قدردانی کرد و رشد 56 درصدی جذب منابع و کسب رتبه اول تا آخرین روز سال ، صعود 3 پله ای سهم منابع در بین بانکهای استان ، رشد منفی مطالبات را از جمله اتفاقات بی نظیر در تاریخ بانک مسکن استان دانست و خاطر نشان کرد : پتانسیل همکاران و خود استان بسیار بالاست و باید عملکرد درخشان سال گذشته را ادامه داد تا جایگاه مدیریت در سال جاری هم در بین مدیریتها و هم در سهم از منابع بین بانکهای استان ارتقاء پیدا نماید ، همچنانکه رشد 19 درصدی منابع تا پایان مهر ماه و افزایش سهم 8 درصدی مانده منابع در سال گذشته به 10 درصد در پایان شهریور ماه سال جاری در بین بانکهای استان ، خود دلیل بر عملکرد درخشان مدیریت مازندران است .جوادیان وجود همکاران شایسته و کاردان را یکی از نقاط قوت استان دانست و افزود : با توجه به بررسی های انجام شده همکاران شایسته و فرهیخته زیادی در استان وجود دارند که می توانند در رده های مدیریتی بانک در تمام کشور مثمرثمر باشند .
رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب با ابراز خرسندی ار نتایج ارزیابی عملکرد مدیریت و کسب امتیاز عالی در دو سال متوالی خاطرنشان کرد : این نتیجه نشان از عملکرد ، زحمات و تلاشهای همکاران مازندران است و در راستای حفظ و ارتقای جایگاه عملکرد و استراتژی ابلاغی بانک انتظار می رود همه کارکنان ویژه مسئولین شعب ضمن آگاهی و اشراف کامل از شاخص های مورد ارزیابی با حس مسئولیت پذیری و تعهد بیشتر از قبل در جهت تحقق اهداف مورد نظر تلاش نمایند .
جوادیان با تأکید بر رعایت ترکیب منابع و جذب سپرده های خرد و ارزان قیمت افزود : بانک مغایر با دستورالعملهای بانک مرکزی خصوصاً پرداخت نرخ سود غیر مصوب حرکت نمی نماید و وارد رقابتهای غیرحرفه ای نخواهد شد . فلذا همه کارکنان باید به عنوان یک بازاریاب عمل کنند و تمامی کارکنان از خدماتی تا رئیس شعبه باید این حس تعلق و تعصب سازمانی را در خود نهادینه کنند ، چرا که یکی از دلایل ارتقاء همکاران ارتقاء درجه شعب است که آن هم منوط به جذب منابع و پرداخت تسهیلات است .
رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها با تأکید بر کاهش مطالبات معوق و فرصت استفاده از طرح مهرگان خاطر نشان کرد : در سال گذشته مدیریت مازندران دارای رشد منفی در مطالبات معوق بوده و سال جاری نیز هم رشد ناچیزی داشته است و باید نسبت به کاهش آن تمام تلاش را به کار بست و طرح مهرگان می تواند هم در بخش مطالبات معوق و هم در جذب منابع مفید و مثمرثمر باشد و سعی گردد در این خصوص اطلاع رسانی مکفی داشته باشیم .
جوادیان با اشاره به فک رهن سند مالکیت در قبال افتتاح سپرده اظهار نمود : در خصوص این طرح اطلاع رسانی کافی به گیرندگان تسهیلات انجام پذیرد تا با افتتاح سپرده ها هم نسبت به جذب منابع جدید و هم کاهش مطالبات معوق اقدام نماییم و از طرفی دارای یک وثیقه صددرصد نقد هستیم .
رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها با تأکید بر مدل 1+5 افزود : مدیرعامل محترم بانک جناب آقای دکتر بت شکن در اولین سمینار فصلی مدیران ارشد بانک در سال جاری مدل 1+5 را ارائه نموده که تکلیف همه ما را به عنوان کارمند بانک مشخص و کل اهداف بانک در این مدل ارائه که از آن به عنوان یک نقشه راه یاد شده و ما در چارچوب این مدل باید حرکت نموده و با تلاش شبانه روزی خود ، مدیر عامل و تیم مدیریتی اش را در رسیدن به اهداف عالیه بانک یاری نماییم .
جوادیان با اشاره به رتبه اول مازندران در درصد تحقق اهداف مسکن یکم در کشور و مزایای این حساب به عنوان یک سپرده ارزان قیمت ، خاطر نشان کرد : با مزایایی که دولت محترم بخاطر اجرای خوب طرح مسکن مهر برای بانک فراهم کرده ، لذا بانک می تواند از منابع موجود و خط اعتباری این طرح حساب صندوق پس انداز مسکن را احیا کند و از محل این صندوق گام مؤثری را برای خانه دار شدن مردم و خانه اولی ها بر دارد .
ایشان در ادامه افزود : حسب تأکید مدیرعامل بانک در خصوص فعالیت در حوزه مسکن به عنوان یک صنعت مادر و لوکوموتیو اشتغال ما باید با تکیه و فعالیت در این بخش در جهت تحقق اهداف بانک بکوشیم .
جوادیان قیمت تمام شده پول را برای بانک در سال جاری 18 درصد اعلام کرد و بر کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده پول و لزوم جذب منابع صفر درصدی و اهتمام بر آن تأکید نمود .رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها با تأکید بر دانش کاری و اصل جانشین پروری خاطر نشان کرد : همکاران ما باید با اشراف و تسلط بر بخشنامه ها و دستورالعمل های بانک از لحاظ دانش کاری بروز باشند . در این خصوص رئیس شعبه بانک ، بهترین مدرس بوده که باید هم در امر آموزش و هم جانشین پروری موفق عمل نموده و ضمن به روز نمودن دانش شغلی ، برنامه محور حرکت نموده و در راه تحقق اهداف بانک بصورت گروهی و تیمی عمل نماید .
جوادیان در ادامه بر اعتبار سنجی مشتریان و آراستگی ظاهری شعبه و همکاران تأکید نمود .
رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها در بخشی دیگر از سخنان خود به تلاش های مؤثر آقای سید حسین حاجی پور در شعبه ممتاز مرکزی ساری اشاره کرد و افزود : ایشان از همکاران شایسته و بایسته کشوری است که تجربه ستاد و صف را با هم داراست و بر اساس عملکرد رضایت بخش ایشان ، اولیای بانک وی را به سمت معاون اجرایی این استان انتخاب نمودند .
جوادیان در ادامه افزود : با انتخاب آقای حاجی پور تیم مدیریت استان کامل می شود و امیدواریم استان شتاب بیشتری به سمت ارتقاء و موفقیت بر دارد . چرا که یک مدیریت بومی در استان بوده و بانک به مجموعه استان مازندران اعتقاد و اعتماد دارد و این مسئولیت مدیریت را نیز سنگین تر می نماید . رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب برای آقای حاجی پور در سمت جدید آرزوی توفیق نمودند .
در ادامه این گردهمایی سید حسین حاجی پور طی سخنانی از حسن توجه اولیای بانک به جهت انتخابش در سمت معاون اجرایی استان تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود تا با تلاش همکاران رشد و ارتقاء بیش از پیش استان در همه زمینه ها باشیم .شایان ذکر است در پایان مراسم حکم آقای سید حسین حاجی پور به سمت معاون اجرایی مدیریت شعب استان مازندران قرائت و توسط رئیس اداره کل امور مدیریتهای شعب استانها به ایشان اهدا شد .همچنین در این مراسم از اعضاء تیم فوتسال و والیبال مدیریت که در المپیاد ورزشی کارکنان بانک مسکن به ترتیب مقام اول و سوم تیمی را در بین مناطق کشور کسب کردند ، با اهداء لوح و هدیه ، تقدیر بعمل آمد .
آخرین بروزرسانی 1394/12/12