سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

مدیریت شعب بانک مسکن استان خراسان شمالی در طول هفته دولت با حضور در شعب تحت پوشش استان با مشتریان و مراجعین دیدار و به سوالات آنان پاسخ داد.

دیدار مدیرشعب بانک مسکن استان با مردم و مشتریان در طول هفته دولت

مجید اسدی فر مدیر شعب استان خراسان شمالی در راستای برقراری هرچه بیشتر ارتباط موثر با مشتریان ومراجعین و آگاهی از خواسته ها و انتظارات آنان در حوزه های مختلف بانکی، با حضور در شعب تحت پوشش این استان در طول هفته دولت،با مردم،مراجعین و مشتریان دیدار و به سوالات آنان در حوزه های مختلف پاسخ داد.
دراین دیدارها  که با همراهی کارشناسان اعتباری و روابط عمومی صورت گرفت  اسدی فر از شعب مرکزی و امام خمینی شیروان،فاروج،اسفراین و جاجرم بازدید و ساعاتی را به ملاقات با مشتریان و پیگیری مسایل و مشکلات آنان اختصاص داد.
وی دربازدید از شعبه وی آی پی اسفراین و در پاسخ به سوال یکی از مشتریان در خصوص چرایی عدم استقرار میز خدمت در شعب بانک گفت:با توجه به ساختارو ماهیت عملکرد بانکها از حیث نوع و شیوه ارایه خدمات دربانکها با سایر سازمانها و دستگاه های اجرایی،استقرار میز جداگانه ای به غیر از باجه های ارایه خدمت در شعب موضوعیت نداشته بلکه هر یک از باجه های شعب بانک به مثابه یک میز خدمت بوده وبا توجه به تخصص همکاران بانکدار،کلیه خدمات مورد نیاز مشتریان و مراجعین بصورت متمرکز در هر یک از باجه ها انجام می شود بنابراین نیازی به استقرار میز خدمت نیست.
وی در ادامه افزود: خدمات مرتبط با میز خدمت الکترونیکی نیزازطریق درگاه اینترنتی موجود درسایت بانک و بصورت کاملا شفاف ارایه می گردد که این درگاه اینترنتی عملا خدمات بانکی را با امکاناتی به مراتب فراتر ازآنچه در دستورالعمل های مربوط به میز خدمت پیش بینی شده است ارایه می نماید و تمامی این خدمات در راستای احترام به حقوق مشتریان و ایجاد رضایتمندی هرچه بیشترآنان به عنوان سرمایه بانک تعریف شده وانجام می شود.
آخرین بروزرسانی 1398/2/4