مسکن مهر

مسکن مهر

تقدیر وزیرراه وشهرسازی واستاندارقزوین از عملکرد بانک مسکن دراستان قزوین

وزیر راه وشهرسازی مهندس نیکزاد در راس هییتی از وزارت راه وشهرسازی به همراه استاندار،نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی وسید اصغر حسینی –مدیراستان -وبرخی ازمدیران دستگاههای اجرایی ازپروژهای مسکن مهر دراستان قزوین بازدید کرد.
وزیر راه و شهرسازی در جریان بازدیدهای خود از پروژه های مسکن مهر و افتتاح پنج طرح عمرانی و راهسازی در جلسه شورای حمل و نقل و مسکن استان قزوین شرکت کرد و دراین جلسه از عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات مسکن مهر تقدیر کرد.
احمد عجم استاندار قزوین نیز دراین جلسه گفت: در طول دولتهای نهم و دهم تاکنون بیش از 90 هزار واحد مسکونی در استان ساخته شده یا در حال ساخت است که این امر در تامین سرپناه و رفع دغدغه های مردم نقش مهمی داشته است که نقش بانک مسکن در اجرایی شدن آن مهم و قابل تقدیراست.
در این سفر با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره برداری از 157 واحد مسکن مهر در شهرستان بویین زهرا آغاز شد. این واحدها در زمینی به مساحت 10 هزار و 714 متر مربع با زیربنای 9 هزار و 121 مترمربع در 9 بلوک 12 واحدی ساخته شده است.

 


علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی همچنین ضمن افتتاح پنج طرح عمرانی و راهسازی از پروژه مسکن مهر در دست ساخت شهر تاکستان بازدید کرد.
در اجرای طرح مسکن مهرتاکستان یک هزار و 152 واحد مسکونی ساخته می شود که 518 واحد به صورت سه جانبه و مابقی توسط تعاونی ها در دست احداث است.
در حال حاضر 300 واحد مسکونی مهر در تاکستان در مرحله پایانی قرار دارد که در صورت آورده متقاضی و نصب انشعابات قابل واگذاری است.
وزیر راه و شهرسازی درادامه سفرخود به استان قزوین از شهرک 26 هزار واحدی در حال ساخت مهرگان در استان قزوین بازدید کرد و در جریان روند ساخت این واحدها قرار گرفت.
در این شهرک 26 هزار واحد مسکن مهر در حال احداث است که چهار هزار واحد در مرحله تکمیلی و واگذاری به متقاضیان واجد شرایط است.
براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان امسال واگذاری مسکن در استان قزوین به روز شده و متقاضیان می توانند پس از طی مراحل اداری صاحب مسکن شوند.
در استان قزوین بیش از 51 هزار واحد مسکن مهر ساخته خواهد شد که تا پایان امسال 30 هزار واحد آماده واگذاری می شود.
در این بازدید برخی متقاضیان دریافت واحدهای مسکن مهر در شهرک مهرگان در گفتگویی صمیمانه با وزیر راه و شهرسازی خواستار حل برخی مشکلات خود شدند.
مساعدت وزیر در تامین هزینه های اضافی در واگذاری مسکن مهر، تسریع در واگذاری، تامین خدمات لازم، کمک مالی به برخی پیمانکاران که با افزایش هزینه مواجه شده اند از جمله درخواستهای ساکنان شهرک مهرگان بود.
نیکزاد در این بازدید گفت: کلیه متقاضیانی که قسط چهارم خود را پرداخت کرده اند شامل افزایش قیمت ها نخواهند شد اما متقاضیانی که قسط سوم و چهارم آورده را پرداخت نکرده اند با توافق با راه و شهرسازی و پیمانکاران حداقل افزایش برخی هزینه ها مانند قیمت آسانسور، مصالح ساختمانی، سایر موارد توسط متقاضیان پرداخت و زمینه واگذاری سریعتر واحدها فراهم شود.

آخرین بروزرسانی 1394/5/3