فهرست اخبار فهرست اخبار

مذاکره با انجمن پیمانکاران و سازندگان جهت گسترش تعامل

نشستی با حضور مسوولین مدیریت شعب ، رییس و اعضای هیات مدیره انجمن پیمانکاران و سازندگان برگزار گردید.

نشستی با حضور مسوولین مدیریت شعب ، رییس و اعضای هیات مدیره انجمن پیمانکاران و سازندگان برگزار گردید.
سیاوش زراعتی مدیر شعب استان طی این دیدار شرایط اعطای انواع تسهیلات و برخی خدمات بانک را تشریح و عنوان نمود: هدف شاخص بانک مسکن تسهیل نمودن خانه دار شدن هم استانی های عزیز است که تاثیر این فعالیت ها بر رونق گرفتن بازار مسکن و کسب وکار در استان بر کسی پوشیده نمی باشد. طرح اقدام ملی مسکن نیز می تواند تسریع کننده این امر باشد که همکاران با تمام توان برای به سر انجام رسیدن این طرح کوشش و تلاش می نمایند.گسترش تعاملات پیمانکاران، سازندگان و فعالان بخش مسکن، افزیش توان اجرایی بانک مسکن در استان را در پی خواهد داشت که می تواند منجر به توسعه استان شود.
هادیانی رییس انجمن پیمانکاران و سازندگان ضمن تشکر از برگزاری این نشست، ابراز نمود: انجمن پیمانکاران و سازندگان استان دارای حدود 650 عضو می باشد که با اجرایی شدن طرح اقدام ملی مسکن اکثر اعضا درگیر طرح موصوف می باشند. طرح اقدام ملی مسکن بسیار راه گشا برای رونق بازار ساخت و ساز مسکن می باشد ولیکن محدودیت های مانع از اثر بخشی آن خواهد شد. حدی را برای ساخت مسکن تعریف نموده اند که منجر به عدم پاسخگویی به تقاضای کشور خواهد شد و این حد تعیین حداکثر هزینه ساخت می باشد که با این میزان تعیین شده طرح به اتمام نخواهد رسید.بودجه عمرانی استان مبلغ قابل توجه ای می باشد که بانک مسکن می تواند سهم مناسبی را داشته باشد. برخی سازمان های اجرایی استان، هزینه فعالیت های شرکت ها را با اوراق خزانه پرداخت می نمایند که توسط شرکت ها و پیمانکاران با نرخ تنزیل نقد می شود. پیشنهاد می شود بانک مسکن نسبت به کاهش این نرخ تنزیل و قبول اوراق موصوف بجای ضمانت در صدور ضمانت نامه و یا پرداخت تسهیلات برنامه ریزی نماید و مسلما این موضوع باعث جذب و گسترش تعاملات اعضای انجمن با بانک خواهد شد.
آقای مقدم عضو هیات مدیره انجمن پیمانکاران و سازندگان عنوان نمود: تحلیل اطلاعات موجود بیانگر نرخ مناسب شاخص
ها می باشد که نشانگر ادامه رونق مسکن در سال جاری است و در صورت تامین مواد اولیه طرح اقدام ملی مسکن به سر انجام خواهد رسید ولیکن شرایط به سمتی می رود که مانع ورود پیمانکاران می گردد و طرح توسط تعاونی های مسکن اجرا خواهد شد.قیمت گذاری دستوری مانعی برای به سرانجام رسیدن طرح های عمرانی است که پیشنهاد می گردد آنالیز قیمت اجرای طرح، استانی انجام شود و با توجه به شرایط کشور در صورت اجرای آن با مواد اولیه فولادی بجای سیمان، در اجرای طرح تسریع خواهد شد.
در ادامه رضا خمرنیایی معاون مدیر شعب استان بیان کرد: اطلاعات ارائه شده عالی می باشد و باید در سطح کلان کشور پیگیری شود.هدف بانک مسکن رونق بخشیدن به ساخت و ساز است که امیدوارم با پیوست اعضای انجمن پیمانکاران و سازندگان به باشگاه مشتریان بانک، توان ما را برای ارائه خدمات و تسهیلات ساخت و ساز واحد مسکونی تقویت نمایند.درخواست و پیشنهادات سازنده ای که در این نشست مطرح شد به مرکز منعکس و پیگیری می شود که به امید خدا سبب خیر و اتفاقات مثبت در استان شود.
احمد ولی خسروی رییس دایره اعتباری مدیریت نیز ابراز نمود: بانک مسکن دیدگاه ویژه ای نسبت به پیمانکاران و سازندگان حرفه ای دارد و مزیت های نسبت به سازندگان عادی و مردم  برای آنان در نظر گرفته است . تسهیلات مجتمع سازی بصورت عادی برای هر واحد یک میلیارد ریال می باشد ولیکن سقف تسهیلات موصوف برای پیمانکاران و سازندگان حرفه ای تا 4 میلیارد ریال افزایش می یابد. اعضای انجمن پیمانکاران و سازندگان سایر بانک ها را بعنوان بانک عامل انتخاب نموده اند ولیکن بانک مسکن بازوی آنان می باشد که امیدوارم با گسترش تعاملات این روند تغییر نماید.
بهزاد کیانی اصیل معاون مدیر شعب استان ضمن اشاره به تخصصی بودن بانک مسکن عنوان کرد: کار را باید به متخصص سپرد و برای پیمانکاران و سازندگان بهترین گزینه مراجعه به بانک تخصصی مسکن است که مسلما موانع کمتری را در مقررات خود دارد و در رفع آنان نیز تلاش می کند. امیدوارم خدمات توسط همکاران بانک مسکن به نحوی ارائه شود که مطلوب پیمانکاران باشد و با انتخاب خود به جمع مشتریان بانک مسکن بپیوندند.

آخرین بروزرسانی 1400/6/21