فهرست اخبار فهرست اخبار

معاون مدیر شعب بانک مسکن استان سیستان و بلوچستان ، طی نشست خبری سقف تسهیلات پرداختی به دارندگان حساب پس انداز مسکن جوانان در شهرهای استان را اعلام کرد.

افزایش سقف تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان

بهزاد کیانی اصیل معاون مدیر شعب استان اظهار نمود : هم اکنون سقف تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان در پایان دوره سپرده گذاری ۱۵ ساله برای افتتاح کنندگان این حساب در سال جاری در تمامی شهرهای استان ۷۰۰ میلیون تومان با نرخ 9 درصد و مدت بازپرداخت حداکثر 20 سال می باشد.

به گزارش روابط عمومی سیستان و بلوچستان ، بهزاد کیانی اصیل معاون مدیر شعب استان اظهار نمود : هم اکنون سقف تسهیلات از محل حساب پس انداز مسکن جوانان در پایان دوره سپرده گذاری ۱۵ ساله برای افتتاح کنندگان این حساب در سال جاری در تمامی شهرهای استان ۷۰۰ میلیون تومان با نرخ 9 درصد و مدت بازپرداخت حداکثر 20 سال می باشد.

حساب پس انداز مسکن جوانان ماهیتا یکی از انواع حسابهای سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بوده که با هدف تامین آتیه فرزندان در حوزه مسکن طراحی شده است تا دغدغه خانواده ها برای مسکن فرزندانشان از مسیر پس انداز تحقق پیدا کند. 
مدت انتظار برای دریافت تسهیلات مسکن جوانان بین ۵ تا ۱۵ است ولیکن برای دریافت حداکثر سقف این تسهیلات  (700 میلیون تومان)  باید مدت ۱۵ سال منتظر بود یا پس از 5 سال سپرده گذاری تسهیلات 300 میلیون تومانی را دریافت نمود و نرخ تسهیلات حساب پس انداز جوانان برای مدت بازپرداخت حداکثر 5 سال،  6 درصد و بیش از آن 9 درصد در نظر گرفته شده است.
همه افراد در تمام سنین با افتتاح این حساب می توانند با پس اندازهای اندک خود به دلخواه یکی از سه روش موجود؛ «واریز مبلغ به صورت ماهانه»، « واریز مبلغ به صورت سالانه» و «واریز مبلغ به صورت یکجا برای کل دوره» را انتخاب و مبلغ پس انداز خود را به آن واریز نمایند .
برداشت از حساب پس انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است لیکن برداشت از حساب مذکور باید به صورتی انجام پذیرد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک مرکزی در هر سال کمتر نشود.

انتقال حساب به بستگان نزدیک (پدر ،مادر ،فرزند ، همسر ، خواهر ، برادر ، نوه ، مادربزرگ و پدربزرگ ) بلامانع است. این حساب قابل تبدیل به  حساب صندوق پس انداز مسکن عادی می باشد .سپرده گذاران می توانند با افتتاح دو حساب پس انداز مسکن جوانان از دو فقره تسهیلات در قالب زوجین به مبلغ دو برابر سقف های تسهیلاتی مذکور برای خرید یا احداث و تکمیل یک واحد مسکونی استفاده کنند.
همچنین با آغاز هفته بانکداری اسلامی بانک مسکن  طرحی را معرفی نمود که به خانواده های فاقد مسکن که در سال 1399 یا 1400 صاحب فرزند سوم به بعد شده و یا می شوند،  تسهیلات قرض الحسنه ساخت یا خرید تا سقف یک میلیارد و پانصد میلیون ریال ، قابل تخصیص در مناطق شهری و روستایی پرداخت می نماید. تسهیلات موصوف دارای دو سال تنفس برای ساخت و مدت بازپرداخت 20 سال می باشد.

آخرین بروزرسانی 1400/6/28